Dřevostavby
Rozšíření kapacity MŠ Klánovice o novou ekologickou třídu
Objekt mateřské školy (dále MŠ) v Klánovicích se nachází na zalesněném pozemku v centru obce. Budova MŠ se skládá ze dvou základních objektů, původní budova tradiční prvorepublikové vily adaptovaná na MŠ a postmoderní přístavba (již přímo pro účel MŠ). Rozšíření je navrženo jako nástavba nad jednopodlažní část prvorepublikové vily, která byla zastřešena šikmou valbovou střechou. Nástavba nahradila původní krov a je řešeno jako dřevostavba systému „two-by-four“. Vše je vedenou snahou zachovat pobytovou plochu zahrady v nezmenšené podobě. Nástavba je navržena jako samostatný provozní celek s vlastním vstupem, který může být využíván, i pro jiné účely než je herna, v symbióze s provozem školky.
High-tech technologicko-výukový pavilon Fakulty lesnické a dřevařské, ČZU v Praze
Záměrem objednatele je vybudovat High-tech technologicko-výukový pavilon sloužící ke shromažďování, zpracování a využití přírodně-technický poznatků při praktické výuce a výzkumu digitálních dat geografických informačních systémů. Přímé propojení vzdělávací činnosti a vědy je inovačním trendem, pro nějž pavilon vytváří vhodné prostorové podmínky. Pavilon má poskytnout svým uživatelům nejen špičkové technické vybavení, ale také poskytnout kvalitní současné prostředí pro výzkumnou práci a studium.
Vzdělávací a návštěvnické centrum Podhůra, Chrudim
1. místo ve veřejné anonymní jednokolové architektonické a projektové soutěži o návrh v souladu se Soutěžním řádem České komory architektů. Hodnocení poroty: Silný a přesvědčivý koncept. Lineární uspořádání, nízká silueta, podtržená pásovým výkladcem, soudobý architektonický výraz, zároveń pokora a úcta vůči území, do něhož novostavba vstupuje. Ustoupení od hranice lesa umožňuje umístění parkingů v nerušící poloze a dostatek solárních zisků pro jižní průčelí. Práce dominuje holistickým přístupem, kdy je energetický koncept přirozenou součástí vtipné, ekonomické a prostorově úsporné dispozice a nápaditého architektonického i konstrukčního řešení. Moderní dřevostavba s nosnou konstrukcí panelů z vrstveného dřeva, se strukturou přiznanou do interiéru, kvalitně izolovanou, je dobrým předpokladem naplnění pasivního standardu, při preferovaném využití obnovitelných zdrojů energie. Návrh jednoznačně nejlépe vyhověl požadavkům vyhlašovatele, byl oceněn první cenou.
Natura park, Pardubice
Oceněno titulem STAVBA ROKU 2016 "Cena Státního fondu životního prostředí a Centra pasivního domu". Budova Natura parku je informačním a vzdělávacím centrem pro soustavu Natura 2000. Při návrhu jsme se pečlivě věnovali architektonickému i energetickému řešení tak, aby budova měla co nejmenší dopad na okolní prostředí. Inspirací pro architektonický koncept budovy byly koruny okolních vzrostlých stromů s pavučinami lesknoucími se ve slunci. Vznikl tak impuls navrhnout dům jako pavučinu v korunách stromů.
Univerzitní centrum energeticky efektivních budov (UCEEB), Buštěhrad
Budova Univerzitního centra energeticky efektivních budov (UCEEB) je laboratorním centrem pro komplexní testování a monitorování energeticky efektivních budov a jejich komponent v reálném měřítku. Je mezioborovým pracovištěm ČVUT v Praze. Objekt je vystavěn na průmyslovém brownfieldu. Architektonický koncept reflektuje charakter stavebního pozemku, stavební program a požadovaný stavební charakter budovy, reprezentující ukázku energeticky efektivní stavby na bázi dřeva. Dřevo je využito pro hlavní nosné konstrukce a pro část fasád. Extenzivní zeleň na střechách či fotovoltaické články na šedách testovací haly jsou již jen potvrzením environmentálně šetrné tendence.